Выбрать страницу

Нещодавно ми з хлопцями були на дні народження свого друга Максима, якому виповнилось 5 років. Свято дітям настільки сподобалось, що ми вирішили поділитись з вами прекрасним сценарієм на день народження дитини з Дашею-мандрівницею.

Отже, за традицією, внизу пишу перелік необхідних атрибутів:

  • Фарба;
  • Маски Даші, Жуліка та Білки Тіко (можна зробити із картону);
  • Підготувати славнозвісний ранець (рюкзак), куди покласти десертні ложки (кількість залежить від кількості гостей), великі букви із картону (назви звірят – М-миша і т.д.);
  • Покласти у мішечок різноманітні предмети (чашку, м’ячик, машинку, ляльку, ручку, блокнот, дитячий молоток і т.д.);
  • М’ячики для метання із газети або вати;
  • Три кружечки жовтого, червоного і зеленого кольору — світлофор.

Ведучий: Привіт, дітки! Давайте нашому імениннику в честь дня народження зробимо «дерево пам’яті». У кожного на руці по 5 пальчиків – рівно стільки сьогодні виповнилось нашому Максимчику. Потрібно вмочити по черзі кожний пальчик у фарбу і зробити пальчиком листочок на дереві.

Читайте также: Топ-6 ошибок, которых нужно избегать при проведении детских праздников

Ведучий: Чудово! А поки наше «дерево пам’яті» буде підсихати, поринемо в країну Даші-мандрівниці.

Завчасно необхідно підготувати локації «болото», «чарівний ліс», «будинок білки Тіко», «бурна річка», «таємна печера», кожна з яких повинна бути завбачливо зачинена, щоб маленькі гості не потрапили куди не слід раніше часу.

Ведучий: Сьогодні Максим отримав листа від Даші (лист готуємо завчасно і кладемо у конверт). Давайте прочитаємо його разом.

dasha_puteshestvennica

Ведучий: Дівчата і хлопці, як ви гадаєте, куди нам потрібно іти? Хто нам в цьому допоможе?

Діти кричать: «Карта»!!!

Ведучий: Правильно! А тепер уважно подивимось, куди нам потрібно іти, щоб відшукати сюрприз Даші-мандрівниці. Так, спочатку необхідно пройти через «болото», потім «чарівний ліс», будинок білки Тіко, перебратись через «бурну річку» до «таємної печери» — там і чекає на нас обіцяний Дашею сюрприз. Отже, ходімо до «болота».

karta_dasha_sledopyt

Але Жулік викрав острівки, по яких ми могли б пройти через болото, та вимагає, щоб ми відгадали загадки, тільки тоді він проведе нас до острівків.

Загадки

Зимою в берлозі спить

і трошечки хропить.

А проснеться — давай ревіть,

а звуть його (Ведмідь).

***

Пухнаста та руда

на дереві живе

сильними зубками горішки гризе. (Білка)

***

Вночі він вже не спить

від мишей дім стереже

молочко із миски п’є

це наш домашній … (кіт).

***

Рано він встає

голосно співає,

є в нього гребінець.

Хто ж це такий? (Півень)

***

Не боїться навіть вовка

ця маленька кроха.

бо у неї є голки,

захищають залюбки. (Їжаке)

Ведучий: Ось ми нарешті перейшли через болото і потрапили до «чарівного лісу», де живе багато різноманітних звірів (тут можна проявити фантазію – знайти всі м’які іграшки, схожі на тварин або намалювати мешканців лісу і т.д.). Але всі вони трішки засумували, бо не знають, на яку літеру починається їхнє ім’я. Хто нам в цьому допоможе?

Читайте также: ТОП-9 идей украшения комнаты на день рождения

Правильно, ранець (рюкзак). Кожний витягує букву і називає тварину, ім’я якої починається з цієї літери. Наприклад, В – ведмідь, М – миша, С – собачка і т.д.

Молодці! Ви справились із цим завданням, але звірята хочуть пограти із вами у гру «Низько-високо».

Правила гри: ведучий каже: «Високо!» — діти називають високу тварину, «Низько!» — невисоку і т.д.

Ведучий: Діти, а ви вмієте влучно кидати? Покажемо звірятам?

Перед дітьми на достатній відстані ставиться відро або миска, а кожному із маленьких друзів роздаються м’ячики для метання (зроблені з вати або газети).

Ведучий: Які ви вправні стрільці! Тепер ми можемо переходити у будинок білки Тіко, проте білченя прихворіло і просить їсти. Нам потрібно принести йому горішки. Як ми це зробимо? Хто знає? Вірно, давайте заглянемо у наш ранець.

Знаходимо десертні ложки і роздаємо кожній дитині. Далі вони кладуть на неї горішок і несуть до Тіко, поки не закінчаться гостинці для білки.

Ведучий: Ой які ж ви молодці! А тепер рушаймо на паровозику через «бурхливу річку» до «таємної печери». Ту-ту! Погляньте, Жулік показує жовтий колір. Що це означає? Так, приготувались. Далі – зелений – поїхали! Ту-ту! А тепер загорівся червоний колір – зупиняємось. До «чарівної печери» Жулік не пропускає, натомість нам пропонує на дотик взяти предмет у ранці та вгадати, що це.

Ведучий: А тепер дивимось на карту і бачимо – наступний наш крок «чарівна печера», у яку можна потрапити лише через тунель (можна взяти з дитячої палатки або створити самостійно із подушок).

Ура! Нарешті ми у «чарівній печері» (у нашому випадку – це кухня). Дивіться, скільки тут солодощів, тістечок і святковий торт! Вітаємо тебе, Максимчик, із днем народження! Дітки, вам сподобалось? А що сподобалось найбільше? (питання як у мультфільмі).

Вам сподобався сценарій? Обов’язково поділіться з друзями!