Выбрать страницу

Квест для дітей на день народження — найкращий подарунок, який можуть організувати батьки для іменинника та його гостей. Ігри, конкурси, загадки, завдання на память, логіку та мислення — ваші діти точно не будуть нудьгувати! А сьогодні представляємо вашій увазі сценарій, за яким відбулося день  народження нашого старшого синочка.

За традицією, за 2 тижні до свята ми роздали запрошення усім друзям майбутнього іменинника. Мені дуже хотілось зробити оригінальне, нестандартне запрошення. Ось таке відео допомогло реалізувати задумане — зробити запрошення «Водопад». Сам процес його створення сину неймовірно сподобався.

Сценарій в стилі «квест»

Привіт, дітки! Дякуємо, що завітали до Артура на день народження, але сьогодні в нас трапилась невеличка неприємність. Яка? Злочинці вкрали і кудись заховали наші гостинці, а я – їхній шпіон. Але не поспішайте пригнічуватись – вони залишили підказки і пропонують вам перетворитись у справжніх детективів. Лише ті, хто повністю пройдуть всі випробування, дізнаються про схованку. Готові?

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: День народження дитини з Дашею-мандрівницею

Ось яку вони залишили записку. Читаємо: «Всім привіт! Ми заховали ваші гостинці, бо хочемо перевірити, чи хороші з вас детективи. А ось і перша підказка: скористайтеся компасом і визначіть, де захід».

storony-svituЗавдання 1. Сторони світу

Для початку вам необхідно навчитись визначати сторони світу. Ось вам карти і компас.

Діти йдуть на захід і знаходять у кущах першу букву, з якої треба буде скласти кодове слово і чергову записку зі словами: «Чудова робота!Ви все ближче підбираєтесь до цілі! Наступне завдання – закріпити свої навички детектива, використовуючи логіку. Відгадавши всі загадки, ви дізнаєтесь, куди рухатись далі».

Завдання 2. Загадки на логіку

  • Якою рукою краще розмішувати чай? (Відповідь: ложкою).
  • З-під забору виглядає 12 котячих лап. Скільки котів ховається за забором? (Відповідь: три).
  • З настанням січня зацвіли дві яблуні і одна груша. Скільки всього дерев зацвіло? (Відповідь: жодного, тому що дерева не цвітуть взимку).
  • Білий кіт проліз через димохід і став чорним, тому що вимазався в сажі. Якого кольору стане чорний кіт, коли пролізе через димохід? (Відповідь: залишиться чорним).
  • Миша, кінь, собака, яблуко, білка, пінгвін. Яке слово зайве в цьому ланцюгу і чому? (Відповідь: «яблуко», тому що не є твариною).
  • Увечері мені дають завдання на ранок. Я завжди його виконую, але мене все одно сварять. Хто я? (Відповідь: будильник).
  • Цей дім в похід беруть,
    На спині його несуть. (Палатка)

Відгадка на останню загадку і є підказкою, де варто шукати підказку і кодову букву. Діти біжать стрімголов в палатку, де знаходять ще одну букву і чергову підказку: «Молодці! Ви проявляєте хороші здібності! А тепер… Нагодуй мене і я буду жити, але дай води  – і я помру. Хто я?» Після декількох невдалих спроб маленькі гості врешті решт здогадуються, що це вогнище. Наступне завдання — скласти конструкцію для вогнища. Не забудьте сфотографувати ту купку із сухих гілочок, яка в них утворилась в результаті.

Завдання 3. Конструкція вогнища

Ведучому приходить смс з таким текстом: «Тепер ви вмієте робити вогнище. Це вміння неодмінно стане вам у пригоді. Шукайте наступну букву під покривалами.

Діти майже одразу знаходять наступну букву і підказку під покривалом: «Тепер перевіримо вашу пам’ять. Ось це – міжнародна система сигналів біди. Ці фігури викладають на землі із підручних матеріалів, щоб знак було видно з повітря. Розділіть між собою значки і за 2 хвилини постарайтесь запам’ятати їхнє значення. Для чого це потрібно? Ви зрозумієте. Що потрібно робити далі…».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: ТОП-9 идей украшения комнаты на день рождения

kvest-detskiyЗавдання 4. Міжнародна система сигналів біди

Показуємо дітлахам такий малюнок, даємо 5 хвилин для запам’ятовування і забираємо. Потім підводимо до того місця, де викладена речима буква «F» — потрібна їжа і вода. Таким чином ми натякаємо гостям, що необхідно підкріпитись. Оголошується невеличка перерва на перекус.

Коли маленькі учасники квесту досхочу поласували і очікують наступних завдань, продовжуємо квест.

Шпіон: Злочинці не так просто вас посадили за цей стіл. Шукайте підказку прямо тут.

До однієї з тарілок приліплена буква разом із підказкою.

Там детективи знаходять лише пустий аркуш паперу. Справа в тому, що лист написано воском або ручкою, яка не пише. Це послання треба заштрихувати. Головне, налаштуйте дітей так, щоб кожному вистачило місця для малювання.

kvest-detskiiЗавдання 5. Заштрихувати пустий аркуш паперу

Замалювавши аркуш, діти побачили дерево. А це означає, що потрібно йти до великого дерева. Там вони знаходять ось такий малюнок.

kvest_na_den_rogdeniya_detyamЗавдання 6. Вставити пропущені знаки.

Цей малюнок насправді зовсім простий. Потрібно лише вставити пропущені числа.

Це числа від 1 до 7, написані звичайно і в дзеркальному зображені вздовж вертикальної осі. Потрібно просто дописати цифри 2, 3 і 5, 6.

Як тільки діти виконають завдання, приходить нове повідомленні шпіону на телефон: «Шукайте кульки»

Завдання 7. В кого найсильніші легені?

А тепер пограємо у гру «В кого найсильніші легені». Вам потрібно спробувати якомога швидше надути кульку. Діти надувають кульки, а вони виявляються непрості, а зі свистком. Насміявшись досхочу із шаленого хору тонкоголосих свистунів, ми оголосили, що перемогла дружба.

Шпіон: А поки ви надували кульки, злочинці залишили наступне послання: «Ви вже пройшли великий шлях, але цього недостатньо. Ви вмієте користуватись азбукою Морзе? Зараз прозвучать сигнали, будьте уважні і все запишіть».

Завдання 8. Сигнальні гудки.

Просимо тата, сусіда, друга або родича просигналити згідно азбуці Морзе (крапка — короткий сигнал, тире — довгий). Прозвучали сигнали, діти уважно позаписували, хоча і з допомогою дорослих. Потім завдяки спеціальному алфавіту вони розшифровують послання.

Дуб…клен…пеньок

morse-ukrМаленькі детективи розуміють, що наступну букву і підказку потрібно шукати у пеньку. Ось що було написано у підказці: «Жовті, чорні і біляві, Вони ходять завжди в парі. А я свою пару загубив. Допоможіть знайти.»

Завдання 9. Пошуки загубленого черевика.

Знайшовши черевик під пеньком, діти читають останню записку і знаходять останню букву. Записка: «Юні агенти! Ви молодці! Тепер від успіху вас відділяє лише один крок. Складіть кодове слово зі знайдених літер і дізнайтесь, де заховані ваші гостинці».

Далі вони складають кодове слово «Скриня у ямі» і врешті решт знаходять скриню із гостинцями.

kvest_den-rogdeniya-dlya-deteyДалі діти побігли шукати скриню і яму. А знайшовши, почали хапати гостинці і ховати по кишеням. Ледве встигли сфотографувати

Сподобався сценарій? Діліться із друзями, і плюс вам в карму забезпечений! 🙂